понеділок, 11 березня 2013 р.

Музей іграшки у Києві

експонат музею іграшок у Києві
Не кожен киянин підозрює про існування у місті цього дуже цікавого і пізнавального закладу. Він не кидається у вічі як наприклад музей води на горі біля готелю Дніпро або монументальна споруда історичного музею що височить над прірвою біля Андріївського узвозу. Музей іграшки створений зовсім недавно у 2005 році і скромно розташований на Кловському узвозі - прямому продовженні вулиці Інститутська що починається на Майдані Незалежності.
Ідея створити подібний музей виникла ще у 20 роки минулого століття, одразу по громадянській війні. Саме з того часу примірники кожної іграшки що виготовляла промисловість зберігалися на спецскладах. А можливість виділити приміщення для експозиції з'явилася у міста лише в 2005 році. На цей час кількість можливих експонатів вже досягла 15 000 - їх неможливо всі показати одночасно. Колекція музею також поповнювалася авторськими виробами і подарунками, наприклад "перлини" музею, декілька унікальних іграшок 19 сторіччя були подаровані сім'єю академіка Богомольця. Окремо створена експозиція української народної іграшки, теж дуже цікава.
Враження від відвідування вкрай позитивні. Неначе повертаєшся назад у 80-роки і бачиш власні давно забуті дитячі іграшки. У ті часи не було такого різноманіття як зараз і у більшості дітей забавки були однаковими. Є й цікавинки, наприклад радянські комбайни-трансформери або пластмасові моделі літаків та суден. Розповідь екскурсовода з цікавістю слухали не тільки дорослі а й діти.
Раджу всім сходити в музей іграшки, буде корисно і дорослим і дітям. Адреса - Кловський спуск 8. Шкода лише що на вихідних він не працює

Немає коментарів:

Дописати коментар