субота, 23 лютого 2013 р.

Неслов'янська Росія?Часто буваючи у Москві та інших російських містах по роботі не можу лишити без уваги власне спостереження: значну кількість населення становлять вихідці з Кавказу, татари або інші так звані нац.меншини.
Для цікавості зазирнув у вікіпедію де вказано дані останніх переписів населення: на 142 мільйони громадян РФ власне росіян аж 80%. При чому за останні 10 років їх кількість навіть трохи збільшилась , а доля татар та чеченців наприклад, зменшилась. Як таке може бути? Адже відомо що кавказькі сім'ї або татари  традиційно багатодітні у той час як типові російські сім'ї не мають багато дітей. Більше того, самі росіяни помічають постійне збільшення присутності кавказців у містах. Я не згадую вже китайців у маленьких містечках Сибіру.
Аналізуємо далі. "Кавказці" - носії майже чужої для етнічних слов'ян культури, це інша релігія, інша ментальність. А спитайте росіян про їх "братні" стосунки зі своїми ж співгромадянами з Кавказу?  Більше того, все найкраще що є у Росії - це її природні ресурси розташовані на території національних округів де словянського населення майже немає. І ця асиметрія величезна та загрозлива. Що відбудеться коли суб'єкти РФ отримають власний національний середній клас? А це невідворотній процес. У Якутії зявиться якутська інтелігенція яка спитає сама себе: кому навіщо і за які гроші ми віддаємо власний якутський газ? якщо на ньому можемо збудувати власний якутський Кувейт де б кожен громадянин був би мільйонером?
Відомо що заселення Сибіру відбувалося за рахунок переселення великої кількості людей з України та цей потік з незалежністю нашої держави припинився.
Отже, наростання внутрішнього конфлікту у великій та різноманітній країні під назвою РФ неминучий процес який почався далеко не сьогодні. І одна з ланок цього конфлікту - етнічна, це постійне та значне зменшення державотворчої нації - росіян. Я не здивуюся якщо реальні цифри частки росіян у РФ коливаються десь у межах 50-60% сьогодні. А що буде років через 30?
Думаю що найменш болючим питанням через 30 років у РФ буде питання введення татарської мови як другої державної і вимога знання її всіма офіційними особами. Утопія? не така вже і утопія. Погляньте які кошти уряд РФ вкладає в інтеграційні процеси з Білоруссю і Україною. Не квола економіка або майже вичерпані ресурси цікавлять Москву в Україні, а люди!


Немає коментарів:

Дописати коментар